Haberler,  İç Dökmeler,  Sosyal Paylaşım

Rehabilitasyon

Halk olarak maddi ve manevi desteğe en fazla ihtiyacımız olan bu dönemde bile, vekil olarak seçilip ülkenin başına getirilenlerin, gündemi kendi çıkarları için kullanmalarını ve bunlara ses çıkarmayan binlerce makam sahibi hak savunucularını anlayamıyorum ve Allah’a havale ediyorum.

Ulan ülkede her gün yüzlerce vatandaş hayatını kaybediyor ama seçim sonucu gibi tabela üzerinden, sıradan günlük olay gibi çayımızı kahvemizi içerken izliyoruz ve ardından kanal değiştirip survivor izliyoruz.

Yahu bi düşünsenize, yan apartmanınızda oturan toplam 70 kişinin bir sabah kalktığınızda tamamının ölmüş olduğunu görmeniz bu kadar sıradan bir olay mı gerçekten?!

Bu salgın felaketi başlamadan daha iki hafta önce şehit olan 36 Mehmetçiğimizi ve yüzlerce yaralı Gazi Mehmetçiğimizi unuttuğumuzda insanlığımız zaten bitmişti.
Yıllar önce mahallesinde 1 kişi vefat etse 40 gün yas tutan bir toplumsal karakterden, buralara nasıl geldik inanılır gibi değil!

Her önüne gelen, ağzından salyalar akarak televizyonda, sokakta, sosyal medyada birbirine küfür, hakaret, tehditler savuruyor ama bir tane elle tutulur hukuksal sonuç alınamıyor.

Acilen 783.562 km2 coğrafyamızın psikolojik ve sosyolojik rehabilitasyona ihtiyacı var.

Kısaca Türkiye Cumhuriyetinin içi kan ağlıyor, hâlâ farkında değil bu müptezel siyasiler !