Hikayeler

GÜNAH ÇIKARANLAR

Selim; Anıl ve Vahit’in sözlerine güvenerek Kerim’le iş yapmak adına vermiş olduğu güveni zedelemek istemez. Söz vermek, hiç bir şeye benzemez çünkü.
Hatta; “bu işi sizlerle yapmayacaksam gider taksicilik yaparım” diyen Anıl’ın şu anda taksicilik yapmadığı da ortadadır.
Bu süreçte Selim hakkında, haksızlıkla çıkartılmış olduğu şirketten tuhaf tuhaf dedikodular da yükselmeye devam etmektedir. Yani her ne hikmetse, hem de şirket patronlarından ATA bey halen daha Selim ile uğraşmaktadır. Bu tutumlar, artık Selim’in eşi ile arasındaki durumları da gerer ve boşanma işlemleri resmiyet kazanır.
Nisan 2011’den Temmuz 2011’e kadar Selim’i arayıp sormayan mesai arkadaşları, Selim’e yapılan kumpası son zamanlarda az-çok anlamış ve günah çıkartma bahanesi ile Selim’i dönem dönem aramışlardır ama Selim, o kadar doludur ki hepsine resmen siktiri çekmiştir.
Halbuki Selim çalıştığı dönem içerisinde, hiç bir şekilde koltuk kaygısı yapmadan, şirkette çalışan 50’nin üzerinde kişinin her türlü haklarını, gerek çalışanların birbirine karşı, gerekse de üst düzey yetkililere karşı korumuş ve gözetmiştir. Ama o mesai arkadaşlarının, Selim şirketten uzaklaştırıldıktan sonra uzun süre aramayıp da Selim’in aslında masumiyeti şirket içerisinde de şekillenmeye ve dillenmeye başladıktan sonra aramaları çok zoruna gitmiştir. Selim bu tür arkadaşlık ya da dostluk olacağına, hiç olmasın gözüyle bakmaktadır.
Ekrem ve Selim, Kerim ile birlikte çalışmaya başladıkları ilk iki gün boyunca, Selim’in evinde hem de hiç uyumadan, üç aşağı beş yukarı bir tablo oluştururlar ve bunun üzerinden gitmeye karar verirler. Bu pozitif sinerji belli bir süre devam eder. Hatta Selçuk bile Kerim ile birlikte çalışmaya başlar. Bu esnada, Vahit ile Selim zaman zaman telefonla görüşmektedirler.
Kerim de Vahit’le birlikte çalışmayı çok istemektedir. Vahit, işini layığı ile yapan çok düzgün ve hakkında olumlu şeyler söylendiğinde, cümlenin sonuna “ama” kelimesi konmayacak bir insandır. Zaten Selim, Ankara’ya kendisi ile görüşmeye gittiğinde, Vahit’in bir takım ciddi sorumlulukları sebebi ile bu iş kurma sürecinde, en azından belli bir süre uzak kalma sebeplerini de konuşmuşlardır.
Kerim Ağustos 2011 sonlarına doğru, Selim’in yanından Vahit’i arayarak bir görüşme yapmak ister ancak bu bir takım sebeplerden dolayı gerçekleşemez.
Artık; Vahit, Anıl ve Selim eski dostluklarını yitirmişlerdir.
Bu kabul edilse de edilmese de bu böyledir. Bu şirket, onların dostluklarına bile gölge düşürmüştür. Yazık olmuştur.
Kasım 2011 dönemine gelindiğinde, o malum şirketten genel koordinatör Taha bey görüşmek için Selim’i fabrikaya çağırır.
Selim için, hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmadığını unutmuştur yalnız Taha bey.