Sosyal Paylaşım

HEDEF 2023

Evet, hedef 2023 olduğuna göre, Allah ömür verirse bi 5 sene daha vatandaş olarak sıkalım dişimizi. Hem nolacak canım, 16 senedir yaşanılanlara bakınca nelere diş sıkmadı ki bu halk, kaldıysa ağzımızda diş bi 5 sene daha sıkalım gitsin.

***

Tanıdık geldi değil mi bu zat ! Hani meşhur 17-25 Aralık mevzuunun baş aktörü. Ülke televizyonunda, ülke bayrağının önünde utanmadan sıkılmadan ropörtaj yapılıp faiziyle paraları iade edilen saygıdeğer (!) işadamı.

Peki bu tanıdık geldi mi? Yukarıdaki işadamını andırıyor aslında. Peki Türk bayrağı önünde kravatlı tıraşlı ropörtaj yapılan adamın böyle bir fotoğrafının internete düşmesinin sebebi ne ola ki?

Biz buna dişimizi sıktık mı!? Sıktık.

***

Uğruna hatıra paraları bastırılıp methiyeler düzülen, hakkında en ufak kötü kelime söyletilmeyen Pensilvanya canavarının yol açtığı acı 15 Temmuzu yaşadık mı? Peki 15 Temmuz için de hatıra paraları bastırıp bir ironi yaşatıldı mı bu ülkede?

Biz buna dişimizi sıktık mı!? Sıktık.

***

Zamanın başbakanı bu ülkede “dolar bu, iner de çıkar da… dolsa noolur dolmasa noolur” diyerek döviz artışının ekonomiye getireceği ciddi zararları dalga konusu yaptı mı? Ve bu ülkede, yastık altındaki dövizlerinizi bozdurun diyerek koca koca siyasetçiler ve iş adamları kampanya üstüne kampanya yaparak halkın aklı ile alay etti mi?

Yemeğe parası olmayan halk, başını koymaya yastık bulamazken “yastık altı döviz” metaforu oluşturuldu mu?

Biz buna dişimizi sıktık mı!? Sıktık.

***

Milletin orasına burasına koyucam diyenlere, iki bakara makara diyenlere, şehidimize kelle, teröriste sayın (!) diyenlere, yıl olmuş 2018 organik hoşaf buluşuna ödül verilmesine, yıllar önce Akbil davasından yargılananlara BERAAT kararı verenlerin şu anda Yargıtay başkanı olmasına, andımızın kaldırılmasına, T.C. İbarelerinin bazı kamu kuruluşlarından silinmesine, bu ülkenin Cumhurbaşkanının “Fetö bizim zamanımızda büyüdü, aldatıldık.” demesine, her hakkını aramaya çalışan ama muhalif kesimse onun fetöcü ilan edilmesine ve daha neleeeer neler…..

BUNLARIN HEPSİNE 16 SENEDİR DİŞLERİMİZİ SIKA SIKA YAŞAM MÜCADELESİ VERİP, HAYALLERİMİZDEN VAZGEÇME NOKTASINA GELEN MUTSUZ BİREYLER OLDUK MU KARDEŞİM!

E tamam işte, Allah ömür verirse bi 5 sene daha sıkalım dişimizi.

HEDEF 2023